Hírek
Hírek : A csapategység diadala

A csapategység diadala

Szabó Balázs  2005.03.03. 16:21

A női kézilabda NB I vasárnapi fordulójában a Cornexi-Alcoa-HSB Holding a sokszoros bajnok Dunaferr SE csapatát fogadta. A fehérváriak végig egyenrangú ellenfelei voltak Fejér megyei riválisuknak, fantasztikus küzdeni tudással pedig a végjátékban pontot mentettek.

Cornexi-Alcoa-HSB Holding-Dunaferr SE 25-25 (10-10)
Székesfehérvár, 1800 néző
Vezette: Bonifert, Oláh

Cornexi-Alcoa-HSB Holding: Sugár-Balogh Beatrix 7, Korgyuk 3, Siti B. 4, Csernus 2, Tápai 7/3, Kenyeres 1
Cserék: Fekete (kapus), Őri E. 1, Szabó V., Lőw
Edző: Szabó Edina

Dunaferr SE: Pálinger-Pálffy 3, Kindl 5, Pigniczki 1, Balogh Barbara, Ferling 5/3, Vincze 3
Cserék: Németh 6, Bohus 2, Gáspár, Truffán
Edző: Kiss Szilárd

Hétméteresek: 3/3 illetve 3/3
Kiállítások: 10 perc illetve 14 perc

Kis túlzással egy tűt sem lehetett volna elejteni közel fél órával a mérkőzés előtt a Köfém csarnok lelátóin. Megkockáztatjuk nézőcsúcs dőlt meg ezen a vasárnapon, hiszen soha ennyien még nem látogattak ki a Cornexi meccsére.
Siti B. góljával indult az összecsapás, percek alatt kiderült rendkívül kemény találkozó elé nézhetnek a csapatok. Röpködtek a sárga lapok, akárcsak Sugár a fehérvári kapuban. Igaz a másik oldalon Pálinger sem tesz másként. Példának okáért egy percen belül kétszer babonázza meg a lendületesen kapura törő Tápait. Szoros a meccs, leginkább a küzdőjelleg dominál, egyik csapat sem tudja úgy átvenni a vezetést, hogy a másik rövid időn beül utól ne érje. Jól játszik a Cornexi, egyáltalán nincsenek megilletődve a fiatalok.

A 15. percben Kiss Szilárd pályára küldi a sérülése után először csapatba jelölt Bohus Beát. Ez némiképp meglepő, mivel a vendégek mestere a mérkőzés előtt úgy vélekedett, hogy csak végső esetben erőlteti a válogatottól az EB után búcsúzó beállóst. Ez a lépés Szabó Edinát is gondolkodó ejthette, időt kért rögtön a Cornexi edzőnője. Vajon mit mondhatott lányainak? Mindenesetre a 18. percben Kindl hatalmas góllal egyenlít (5-5). Nem mondhatni, hogy gólparádét rendeznek a csapatok, mindketten rettentően vigyázzák a kapujuk előterét. Annál több azonban a szabálytalanság, taktikai fault. Más kérdés, hogy Pigniczki szövegért mehet pihenni két percre, Tápait pedig abszolút nem zavarják a vendég drukkerek, és kíméletlenül bevarrja a büntetőt Pálinger füle mellett (7-6).

A játékrész utolsó perce is bőven tartogat eseményt, hiszen a Cornexi a nagy kapkodásban „elcseréli” magát, a bírók ezt ugyan nem veszik észre, ám az újvárosi kispad tiltakozására rögtön levesznek egy fehérvárit két perc erejéig…

A 32. percben először villan Balogh Beatrix, majd Ferling pókhálózza ki a jobb felsőt. Felváltva esnek a találatok, a cornexis Balogh pedig hat perc alatt négy gólig jut, szinte hátán viszi ekkor a hazaiakat. Aztán feltámadnak a vendégek, Kindl zsinórban kétszer mattolja Sugárt. Közben az ex-fehérvári Németh Helga is termeli a gólokat, őt valahogy nem tudják kivenni a játékból. Külön őrzőt kap, Balogh Bea tapad rá, mint a pióca, ez időlegesen be is jön fekete mezeseknek.

A 40. percben kettős emberhátrányba kerül a Cornexi, Németh tartja a frontot, és két góljával ismét egygólos a hazai vezetés. Sőt, Ferling értékesít egy hetest és már 19-19. Semmi sem dőlt el, fogy az idő. Érdekesség, hogy negyedóra alatt esett összesen annyi találat esett a mérkőzésen, mint az egész első félidőben!
A Cornexi nagy erőket mozgósít, meg is van az eredménye, mert először vezetnek hárommal Korgyuk szépségdíjas, szélről lőtt gólját követően. (22-19). Érzi a veszélyt a vendégek nagy számban Fehérvárra érkezett szurkolótábora is, zúg a „mindent bele Újváros!” Az 51. percben Pigniczkit harmadszor, és véglegesen kiküldik, ez kissé megzavarja a Dunaferrt. Közben Siti nagy gólt dob, de érthetetlenül kapkodóvá válik a hazai gárda. Ettől függetlenül tartják a háromgólos előnyüket.

Az 56. percre azonban elfogy az akár tetemesnek is nevezhető fór, Kindl egyenlít. Két percre rá már vezet a piros-fehér csapat, Németh büntet. Ünnepel a vendégtábor, de 17 másodperccel a lefújás előtt Kiss mester időt kér. A támadásukat elkapkodják, Tápait leindítják, a bő válogatottba is jelölt játékos Pálinger mellett pedig megszerzi az egyenlítést. És már nincs idő újabb kezdésre, vége a meccsnek!

Hatalmas ünneplést kezdenek a fehérváriak, a közönség és a csapat újra egymásra talált, a lényeg azonban, hogy megmentették az egyik pontot, így az esély a rájátszás legjobb négy csapata közé jutásért továbbra is él.